O firmie

Prezentowane konstrukcje są efektem mojej pasji do rowerów oraz wieloletnich doświadczeń w pracy z drewnem. Po części pasja do drewna jest od kilku pokoleń moją tradycją rodzinną, a niekoniecznie zawodową. Wiele doświadczeń zdobyłem za granicą podczas wykonywania najwyższej klasy mebli na zlecenie pod okiem mistrzów zawodu. Bardzo pomaga mi w tworzeniu nowych konstrukcji wykształcenie techniczne.

Rowery budowane przeze mnie z założenia przeznaczone są do „szybkiej jazdy miejskiej”. Definiuje to geometria i sposób budowy ramy oraz rodzaj zastosowanego osprzętu. Główne parametry ramy nawiązują do sprawdzonych, kultowych konstrukcji tego rodzaju: zwinność ,dobra widoczność dzięki minimalnie wyprostowanej sylwetce, ergonomia. Rower służy do jazdy w pełnym zakresie, zgodnie z przeznaczeniem, nie jest efektem „radosnej twórczości ludowej”. Wieloletnie testy wielu użytkowników, w różnych warunkach pozwoliły wyeliminować niedoskonałości konstrukcji. Istnieje możliwość doboru geometrii oraz wytrzymałości konstrukcji pod indywidualne warunki użytkownika.

Dokładam wielu starań do trwałości wykonanych konstrukcji i zapewniam usunięcie ewentualnych wad materiałowych. Twoja rama roweru wykonana jest z drewna i wymaga szczególnej troski, regularnego przeglądu stanu powierzchni pokrycia zwłaszcza, jeżeli użytkujemy rower w różnych warunkach pogodowych - duża wilgotność, pozostawianie na słońcu. Drewno pomimo zabezpieczania pracuje pod wpływem wilgotności i temperatury. Może to powodować zmianę barwy pokrycia oraz uwydatnienie linii połączeń materiału, jest to normalnym zjawiskiem. Rodzaj stosowanych materiałów wykończeniowych pozwala w łatwy sposób zadbać o pokrycie ramy.